2020 metais Kaune, prie Kauno marių senosios prieplaukos, pradėjo veikti unikali ir vienintelė Lietuvoje motorlaivių akademija, kurioje jaunieji pilotai yra supažindinami su motorlaivių sportu ir motorlaivių pilotavimo subtilybėmis. Šis sportas padeda ugdyti strateginį mąstymą ir yra skirtas visiems, mėgstantiems pajusti azartą bei greitį, skrosti bangomis.

Užsiėmimų metu „Formula Future” klasės motorlaivių varžyboms besiruošiantys jaunuoliai (6 – 18 metų) įgauna teorinių ir praktinių žinių, yra ruošiami manevravimo, slalomo ir mazgų rišimo rungtims. Dalyvavimas įvairiuose pasaulio kraštuose vykstančiose varžybose – Lietuvos čempionatuose, Europos ir pasaulio čempionatuose, į kuriuos patenka greičiausi savo klasės pilotai – padeda įvertinti pasiruošimo lygį ir ištaisyti klaidas, siekiant aukščiausių rezultatų ateityje.

O kadangi tobulėjimui ribų nėra, akademijoje yra mokoma plaukti ir su galingesniais motorlaiviais bei suteikiama galimybė kilti sportininko karjeros laiptais išbandant savo jėgas kitose klasėse.

 

Kaip skirstomos „Formula Future” klasės pagal amžių?

Delfinų arba nulinukų klasė – nuo 6 iki 7 metų,

1 klasė – nuo 8 iki 9 metų,

2 klasė – nuo 10 iki 11 metų,

3 klasė – nuo 12 iki 13 metų,

4 klasė – nuo 14 iki 15 metų,

5 klasė – nuo 16 iki 18 metų.

Kodėl išskiriamos tokios klasės?

Delfinų, 1, 2 ir 3 klasės pilotai plaukia su „Formula Future” laiveliais, kuriuose yra 10-ies arklio galių varikliai, o patys laiveliai yra valdomi vairalazde.

4 ir 5 klasės pilotai plaukia su 15-os arklio galių varikliais ir yra valdomi vairu.

Visą informaciją kaip vyksta treniruotės ir varžybos galite pamatyti žemiau esančiame video:

 

 

Plaukimo trasos pagal klases:

 

0 klasės trasa

1 klasės trasa

2 ir 3 klasių trasos

4 ir 5 klasių trasos

LMF © 2024. All Rights Reserved.